2010. október 13., szerda

Idei focibajnokság

Hajnali 9:30. A dicsõséget elhozó kupára vágyva, reménnyel telve érkeztünk a kolozsi mûfüves focipályára. A Kolozsvár Alsóvárosi Református Gyülekezetének ifjúságát képviselõ csapat a következõ atyafiakból állt: Csete Csabi, Kiss Levi, Sárosy István, Tárkányi István, Vincze Sanyi és jómagam(Debreczeni István). A csoportban rajtunk kívül a Kakasos, Bulgária-telep1, Monostor, Belváros2 és a Tóköz2 csapata szerepelt.

Az elsõ mérkõzésen a Bulgária-telepi ifivel kellett szembeszállnunk, s ahogy utóbb eldõlt, csúnya vereséget szenvednünk(6-0). Talán a túlzott magabiztosság, vagy valami egyéb ok miatt, a következõ mérkõzésen is kudarcot vallottunk a belvárosi ifi 2. csapatával szemben. Ám az elõzõ eredményhez képest mégis biztatónak tûnt az 1-0-ás végeredmény(persze az ellenfeleink javára). Harmadik mérkõzésünkön sem sikerült a labdát az ellenfél kapujába juttatni, de amennyire tudtunk, mi is vigyáztunk a kapunkra, így sikerült, hogy csak egy gólt kaptunk 30 perc alatt a monostori testvéreinktõl(“Kétágú”- Monostor 0-1). Negyedik, és egyben utolsó elõtti szereplésünkön a bajnokságon sikerült a gólarányt 0-ról 2/12-re növelni, ám a rúgott 2 gólunk nem volt elég a 4 kapottal szemben(gólszerzõk: Sárosy és Debreczeni István). Tehát a végeredmény így nézett ki: “Kétágú” - Tóköz 2 2-4. Ötödik és záró mérkõzésünkön talán a szurkolók(vagyis Kriszta) biztatására, vagy mert Csabi leszállt a pályáról(s beállt a kapuba), vagy egyszerûen mert közös edzés hiányában csak most kezdett valamennyire összeszokni a csapat, most elõször a 2010-es kolozsvári református ifi focibajnokságon nem kaptunk több gólt, mint ahányat rúgtunk(…de sajnos kevesebbet sem). Ezzel látványosan növeltük gólarányunkat egy gyönyörû 2/14-es rúgott/kapott gólarányra. Az eredmény tehát döntetlen lett, 2-2(gólszerzõk: S. és D. István). Ezzel véget is ért szereplésünk a bajnokságon, de szokásunk szerint most is megfogadtuk, hogy jövõre az elsõ 3 között leszünk… De most tényleg